Přinutíme město hospodařit transparentně!

Prosadíme, aby smlouvy uzavřené městem byly ještě před uzavřením vystaveny na internetu v plném znění. Všichni občané si budou moci zkontrolovat, jak jsou smlouvy s obcí sjednány, zdali nejsou předražené, či zakázky nezískává stále stejná (spřátelená) firma.

Zavedeme transparentní výběrová řízení, přilákáme více zájemců. Snížíme ceny a zvýšíme kvalitu. Celou zadávací dokumentaci zveřejníme dostatečně dlouhou dobu předem na Internetu. O výběrovém řízení se tak dozví dostatek dodavatelů a nestane se, že se přihlásí jen firma, které dal příslušný úředník vědět.

Soutěžit umožníme jen těm, kteří zveřejňují koncové vlastníky, firmy vlastněné mafiány se sídly v daňových rájích budou jednou provždy passé.

V případě hlavního rozpočtu města si budou moci občané z pohodlí domova zjistit, jaké výdaje jsou v daném roce plánovány. To umožní online rozklikávací rozpočet s přehlednou grafickou podobou, dostupný na webu města. K rozpočtu budou moci občané vznést připomínky online.

Transparentnost a férovost při hospodaření města, kterou chceme zavést na radnici v Mostě, uplatňují Piráti a Zelení bez diskuzí sami na sebe už několik let. Proto vedeme žebříček transparentnosti kampaní. Více si přečtěte v článku zde.